Konkurs Talent za Talent jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi.

Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę:

 • doświadczenie w zarządzaniu i kierowaniu projektami bądź organizacjami,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • sukcesy naukowe - w olimpiadach i konkursach,
 • angażowanie się w działalność na rzecz otoczenia - np. wolontariat, harcerstwo.

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • formularza elektronicznego,w którym prosimy uczestników o opisanie swojej działalności i podzielenie się osiągnięciami, a następnie wykazanie się doświadczeniem i umiejętnością przewodzenia poprzez rozwiązanie case study,
 • rozmowy rekrutacyjne oraz assesment centre - zakwalifikowanych uczestników zapraszamy do Warszawy na wydarzenie, podczas którego sprawdzane są ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i zaangażowania w grupie,
 • Gala Finałowa - poprzedzona warsztatami dla uczestników II etapu. Gala Finałowa to również ostatni, trzeci etap konkursu, w którym 7 Finalistów czeka wygłoszenie prezentacji, podejmujących temat przywództwa. Również podczas Gali, uroczyście kończącej kolejną edycję konkursu, wyłaniany jest zwycięzca.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie: Regulamin_TzT_2022_2023.pdf .

 

Link do formularza zgłoszeniowego: ​​https://forms.gle/JXVj4n1HGBHWaAy98

 

Opinie uczestników poprzednich edycji

 

 • Oliwia Drost

  Oliwia Drost

  Uniwersytet Warszawski
  Edycja 2013


  Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie Talent za Talent, ponieważ lubię podejmować nowe wyzwania i próbować swoich sił w tego typu przedsięwzięciach. Konkurs był wspaniałą i inspirującą przygodą, dzięki której poznałam wiele ciekawych osób i poszerzyłam swoją wiedzę na temat przywództwa.
 • Krystian Jackowski

  Krystian Jackowski

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  Edycja 2011


  Talent za Talent to konkurs skierowany do aktywnych maturzystów, którzy oprócz nauki robią coś więcej - są liderami w swoich środowiskach, działają na rzecz lokalnej społeczności i dzielą się swoim czasem i umiejętnościami z innymi. Uczestnictwo w konkursie niesie ze sobą kilka wartości poza tymi związanymi z możliwością jego wygrania. Przede wszystkim formuła konkursu daje możliwość poznania wielu aktywnych ludzi z całej Polski, co może zaowocować wieloma wartościowymi znajomościami. Konfrontacja wielu punktów widzenia na bycie liderem pozwala na lepsze zrozumienie jego roli. Dodatkowo możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz szkoleniach podczas różnych etapów konkursu pozwala na rozwinięcie umiejętności.
 • Martyna Olczak

  Martyna Olczak

  Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  Edycja 2012


  Konkurs pozwala uświadomić sobie, że warto. Warto ciągle iść przed siebie, nie przesypiać lat swojego życia, które jest takie krótkie, ale zaistnieć przez działanie, czynną postawę, a wszystko przypieczętować własnym, promiennym uśmiechem. Talent za Talent to pokazanie sobie samemu: jestem coś wart, bo umiem zrobić coś nie tylko dla własnego rozwoju, ale także dla dobra innych.
 • Julia Maciocha

  Julia Maciocha

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  Edycja 2013


  Udział w konkursie Talent za Talent to przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na nieznanym gruncie. Każdy z nas - młodych liderów czuje się bezpiecznie w swoim mieście, w otoczeniu znajomych twarzy i przyjaciół gotowych by nas wspierać. W tym konkursie pracuje się samodzielnie lub z zespołem osób, o których nie wiemy zupełnie nic. To wyzwanie, z którym na co dzień mierzymy się rzadko. Dla mnie ten konkurs był tym wyzwaniem, ale także okazją do rozwoju, nabycia nowych umiejętności. Poznałam niesamowicie interesujących ludzi, ale również kolejne aspekty samej siebie. Przyjemna odskocznia po maturze :)
 • Kamila Malanowicz

  Kamila Malanowicz

  Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  Edycja 2012


  Talent za Talent to konkurs tworzony przez grono młodych, zdolnych ludzi dla jeszcze młodszych i jeszcze zdolniejszych :) Uczestnictwo w nim dało mi wiele satysfakcji i upewnienie się w tym, że podążam dobrą drogą. Największą wartością związaną z tym konkursem według mnie są ludzie jakich można tam poznać. Niektóre znajomości pozostają na naprawdę długo.
 • Eliza Ruba

  Eliza Ruba

  Politechnika Warszawska
  Edycja 2012


  Talent za Talent to jedyny konkurs, który docenia pracę maturzystów, ich wkład we własny rozwój i w zmiany w środowiskach lokalnych. Dodatkowo biorąc w nim udział można się wiele nauczyć i poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, dążące do wyznaczonych celów.
 • Weronika Łasut

  Weronika Łasut

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  Edycja 2015


  Talent za Talent to konkurs, który docenia maturzystów za to, co już zrobili, zamiast wymagać jeszcze więcej. To bardzo oryginalna inicjatywa, ponieważ oceniony zostaje całokształt pracy, którą młodzi liderzy włożyli we wprowadzanie zmian w swoich środowiskach. Najciekawszą częścią projektu jest z pewnością ostatni etap, podczas którego można wymienić doświadczenia z rówieśnikami z całej Polski. Trudno o lepszy zastrzyk motywacji, niż spotkanie tylu osób, które też nie spędziły liceum przed komputerem.
 • Monika Leończyk

  Monika Leończyk

  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  Edycja 2015


  Konkurs Talent za Talent to bardzo ciekawe doświadczenie. Daje możliwość poznania nowych, interesujących ludzi, od których wręcz bije pasja i zaangażowanie! Zajęcia są przemyślane i kreatywne, nie ma czasu na nudę. Jeżeli jesteś osobą, dla której nauka w szkole to stanowczo za mało - zgłoś się!
 • Patryk Jarmakowicz

  Patryk Jarmakowicz

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  Edycja 2017


  Talent za Talent pozwolił mi poznać niesamowitych, aktywnych ludzi z całego kraju, porównać z nimi doświadczenia i wymienić się radami. Na dodatek, to jedyny konkurs dla maturzystów, który nagradza nie tylko wyniki w nauce i nie tylko działalność społeczną, ale traktuje obie te rzeczy na równi. Udział w nim to świetna przygoda!
 • Aleksandra Sławińska

  Aleksandra Sławińska

  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  Edycja 2018


  Talent za Talent to must have na liście zadań do wykonania dla zaangażowanych maturzystów! To nie tylko niesamowite doświadczenie, które może się przydać w przyszłości, ale także niezapomniana przygoda! Dzięki konkursowi poznałam wspaniałych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuję kontakt i wiem, że zawsze mogę liczyć na ich pomoc!
 • Wojciech Kasiński

  Wojciech Kasiński

  Uniwersytet Warszawski
  Edycja 2018


  Talent za Talent to idealny sposób na zwieńczenie nauki w szkole średniej. Jedyny w swoim rodzaju konkurs, gdzie poznasz siebie, swoje słabe i mocne strony; a także wspaniałych ludzi. To doskonała okazja aby dowiedzieć się więcej o studiach i możliwości dalszej kariery. TzT to dopiero początek wspaniałej przygody w dorosłym życiu!
 • Małgorzata Witek

  Małgorzata Witek

  Politechnika Poznańska
  Edycja 2018


  Talent za Talent był dla mnie wspaniałą przygodą, która pozwoliła mi nie tylko zapoznać wiele wartościowych ludzi, ale także poznać siebie samą z zupełnie innej perspektywy. Zrozumiałam, że chociaż wszyscy uczestnicy na codzień wykonują inne zajęcia to łączy ich jedno - są liderami swoich lokalnych społeczności. Możliwość wzięcia udziału w projekcie i wspólnego doskonalenia swoich kompetencji miękkich było dla mnie ogromną dawką motywacji do dalszego działania.
 • Klaudia Kozioł

  Klaudia Kozioł

  Uniwersytet Warszawski
  Edycja 2016


  Konkurs Talent za Talent to wspaniały koniec, jak i początek! To doskonałe zwieńczenie wszystkich lat szkolnych, klasy maturalnej, wszelkiej działalności społecznej, charytatywnej, sportowej i naukowej. To także bardzo dobry start w dorosłe, studenckie życie wraz z nowymi doświadczeniami, osiągnięciami i przyjaźniami, które często owocują w następne, wielkie inicjatywy! Aplikacja do konkursu nic nie kosztuje, a można zdobyć tak wiele. Gdybym mogła, to zgłosiłabym się ponownie! :)
 • Karolina Kołodziej

  Karolina Kołodziej

  Uniwersytet Warszawski
  Edycja 2019


  Talent za talent to wspaniała inicjatywa, która pozwala podsumować i zakończyć burzliwy rok zmian dla kazdego maturzusty. Ten konkurs uświadomił mi, że mogę jeszcze więcej niż jestem w stanie sobie wyobrazić! Z kolei doświadczenie zdobyte podczas projektu pokazało mi, że nie należy zamykać się w życiu na nowe aktywności i wyzwania. A przede wszystkim młodzi aktywiści, których poznałam podczas finału naładowali mnie pozytywną energią i wiem, że dzięki nim świat kiedyś stanu się lepszy. Podsumowując, uważam, że zaaplikowanie do konkursu "Talent za talent" to jedna z lepszych decyzji mojego życia.
 • Wiktoria Noga

  Wiktoria Noga

  Edycja 2020

  Jestem wdzięczna za taki konkurs jak Talent za Talent, który potrafi docenić młodych liderów i pokazać, że to oni każdego dnia zmieniają świat na lepsze. Konkurs pozwolił mi rozkwitnąć i dał poczucie, że warto działać społecznie i nieustannie się rozwijać. Jestem pełna podziwu i z całego serca dziękuję za inspiracje od innych uczestników, którzy otworzyli się i pokazali co to znaczy być liderem! Nie ukrywam, że radość z wygrania tak wartościowego konkursu była ogromna, jednak jeszcze większe szczęście dała mi możliwość pokazania tego, co kocham, czyli mojego świata działalności społecznej. Myślę, że udział w tym konkursie to spełnienie marzeń dla każdego aktywisty społecznego. Pamiętajcie kochani, że warto działać, ponieważ to my- młodzi liderzy- tworzymy przyszłość!”
 • Aleksandra Just

  Aleksandra Just

  Edycja 2021

  Talent za Talent to nie tylko konkurs, w którym możesz wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. To także przestrzeń na poznanie niesamowitych osób, zaangażowanych w działalność społeczną i zmienianie otaczającego ich świata. Uczestnicząc w konkursie masz szansę nie tylko na integrację z inspirującymi osobami, nawiązanie głębokich relacji, ale także na rozwiniecie swoich umiejętności i zebranie nowych doświadczeń przed „dorosłym życiem” i studiami.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.