Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Czym różnicie się od innych organizacji studenckich?

Wyróżnia nas nastawienie na kształcenie zarówno umiejętności, jak i osobowości członków. Zrzeszamy osoby, które wyróżniają się zdolnościami analitycznymi, interesują się zarządzaniem oraz mogą pochwalić się dojrzałością i kulturą osobistą. W Stowarzyszeniu dużą wagę przywiązujemy do relacji międzyludzkich.

Dlaczego rekrutacja jest tak skomplikowana?

Profil członka Cognitis jest wyraźnie sprecyzowany. Szukamy osób dojrzałych, kulturalnych, lubiących pomagać, inteligentnych. Poznanie Kandydata w celu sprawdzenia, czy pasuje do Organizacji, jest możliwe tylko w dość rozbudowanym procesie.

Dlaczego tak dużo piszecie o zasadach, wartościach i kształtowaniu charakteru?

Piszemy o tym, ponieważ to dla nas ważne. Kultura naszej organizacji w dużym stopniu definiuje to, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jakich poszukujemy Kandydatów i w jaki sposób realizujemy nasze projekty. Kandydaci powinni mieć tego świadomość już na samym początku, aby wiedzieli do kogo chcą dołączyć.

Czy działanie w Cognitis mogę wpisać do CV?

Oczywiście. Podczas działalności zdobywamy bardzo wiele praktycznych umiejętności, które będą ważne dla pracodawcy. Jeżeli jednak ktoś chce dołączyć Cognitis tylko i wyłącznie po to - radzimy przemyśleć składanie swojej kandydatury.

Ile czasu dla Cognitis będę musiał poświęcić w ciągu tygodnia?

Odpowiedź jest bardzo prosta - to zależy. Zależy przede wszystkim od danej osoby. Praktyka pokazuje, że w miarę czasu spędzonego w Cognitis zaangażowanie rośnie. Kandydat z pewnością musi przygotować się na poświęcenie kilku godzin tygodniowo na samym początku. W okresie wdrożenia będzie to minimum jedno / dwa spotkania tygodniowo.

Ilu Członków działa w Cognitis?

Obecnie aktywnych Członków jest około 100. Aktualnie liczba Członków to około 60 osób w Poznaniu, 25 w Warszawie i 15 we Wrocławiu.

Jak często się spotykacie?

Wyróżniamy: 

  • spotkania całego Stowarzyszenia, które odbywają się rzadziej niż raz w miesiącu,
  • spotkania zespołów projektowych, których częstotliwość zależna jest od etapu pracy nad projektem i nie przekracza zwykle jednego spotkania tygodniowo,
  • spotkania o charakterze edukacyjnym, które odbywają się co tydzień lub dwa (dla każdego bloku tematycznego).

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rozpoczyna się w momencie złożenia aplikacji. Wybrane osoby zapraszane są na rozmowę. Osoby przyjęte na podstawie rozmowy zapraszamy na Spotkanie Treningowo - Integracyjne (STI), które jest okazją dla nas i dla kandydatów na lepsze poznanie się. Następnie ma miejsce dwumiesięczny czas wdrożenia, podczas którego kandydat uczy się, jak działa Cognitis, a my obserwujemy, czy dana osoba dobrze czuje się w Stowarzyszeniu. Po tym czasie kandydat oficjalnie zostaje przyjęty lub nie przyjęty do grona członków.

Jak wyglądają Wasze spotkania?

Spotkania Cognitis są swobodne, mają atmosferę normalnego spotkania towarzyskiego. Jednak pilnujemy, aby warunki, w jakich się one odbywają sprzyjały pracy. Często spotykamy się w domach, na uczelni, w biurze. Spotykamy się, żeby pracować oraz żeby się poznawać.

Na co najbardziej zwracacie uwagę u kandydatów?

Na postawy, wskazujące na to, że kandydat jest dojrzały, odpowiedzialny, kulturalny oraz na umiejętności analityczne.

Na jakich uczelniach działacie?

  • Poznań - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska
  • Warszawa - Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska
  • Wrocław - Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska

Co sądzicie o innych organizacjach studenckich?

Jako Stowarzyszenie nie ustosunkowujemy się do innych organizacji, a to, co mówią członkowie Cognitis jest ich osobistą opinią. Przede wszystkim cieszymy się, że jest tak wiele możliwości do działania! 

Czy prowadzicie szkolenia dla Członków?

Tak. Skupiamy się na szkoleniu umiejętności przydatnych w życiu zawodowym, zarówno twardych, jak i miękkich: kompetencji analitycznych i przywódczych, kształtowaniu charakteru i umiejętności interpersonalnych.

Czy spotykacie się na integracjach, "na luzie"?

Oczywiście! Bez tego nie wyobrażamy sobie naszej wspólnej działalności. Dużo lepiej działa się ludźmi, którzy są naszymi dobrymi znajomymi, czy nawet przyjaciółmi. Dbamy o to, żeby często odbywały się oficjalne integracje członków Stowarzyszenia w miastach. Naturalne jest, że osoby, które znają się z Cognitis spotykają się prywatnie na spotkaniach, imprezach itp.

Czy w Cognitis obowiązują składki?

Nie.

W jakich zespołach/projektach można działać?

W zakładce PROJEKTY przedstawiamy aktualnie realizowane projekty. Oprócz zespołów projektowych można uczestniczyć w procesach stałych: marketingu, finansach, IT, jakości oraz w zespołach ds. kontaktów zewnętrznych i rozwoju członków.

Z jakimi firmami współpracujecie?

Do tej pory współpracowaliśmy między innymi z McKinsey & Company, Boston Consulting Group, Bain, A.T. Kearney, Roland Berger, Deloitte, Ernst & Young, KPMG, PwC, BDO, DGA.

Masz pytanie? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.