PwC partnerem Przewodnka po Konsultingu

PwC partnerem Przewodnka po Konsultingu

Przewodnik po Konsultingu to projekt Stowarzyszenia Cognitis, który ma na celu dzielenie się wiedzą z zakresu konsultingu, świata biznesu i samorozwoju wśród społeczności studentów i nie tylko. Na naszym profilu na LinkedIn znajdziesz różnorodne artykuły napisane zarówno przez specjalistów, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak i przez studentów głęboko zainteresowanych tą branżą doradczą. 

 

W tej edycji Partnerem Przewodnika Po Konsultingu jest PwC - wiodąca globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze. PwC jest siecią firm działającą w 155 krajach, które dostarcza swoim klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem powstałym we współpracy z PwC:

Podróż przez wiele biznesów w doborowym towarzystwie - o audycie w PwC, w którym nie sposób się nudzić! (cognitis.pl)

Gala Finałowa XIII edycji Talent za Talent

Gala Finałowa XIII edycji Talent za Talent

Zakończyliśmy XIII edycję Konkursu Talent za Talent! 
W Centrum Konferencyjnym odbyła się Gala Finałowa, podczas której wyłonieni zostali laureci tegorocznej edycji konkursu.
 
Tematem przewodnim prezentacji finałowych było pytanie: „Bądź liderem/liderką współczesnego świata - co to dla Ciebie znaczy?”
Jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze laureatów, ponieważ wszystkie prezentacje były fantastyczne oraz trzymały bardzo wysoki poziom - ostatecznie, po ponad godzinnych obradach, jury zdecydowało! 
 
Poznajcie zwycięzców XIII Edycji Talent za Talent!
🥇Jakub Kozakiewicz
🥈Zofia Kościk
🥉Dominika Jacejko
Wyróżnienia trafiły zaś do: Igora Józefowicza, Maksymiliana Czauderny, Mateusza Binkowskiego oraz Moniki Blicharskiej.
 
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców, wyróżnionych oraz 12 finalistów! Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o Was usłyszymy
Konferencja Miejska w Warszawie

Konferencja Miejska w Warszawie

Za nami ostatnia Konferencja Miejska w tym roku akademickim!

21 maja spotkaliśmy się w Warszawie, by wspólnie wziąć udział w warsztatach Zespołu Wiedzy Gospodarczej, Akademii Cognitis oraz 78. Walnym Zebraniu.

Podczas warsztatów Zespołu Wiedzy Gospodarczej dokładnie omówione wszystkie formy zatrudnienia, takie jak umowa o pracę na okres próbny, umowa o pracę na czas określony, umowa o pracę na czas nieokreślony, B2B oraz umowa zlecenie. Dzięki Członkom Zespołu Wiedzy Gospodarczej żadne zawarcie umowy o pracę już nikomu nie jest straszne, bowiem każdy z nas uzyskał od Zespołu odpowiedzi na nurtujące nas pytania czy wątpliwości. ;)

Tego pięknego dnia zabraknąć nie mogło Akademii Cognitis, której, jak zawsze, towarzyszyła burzliwa dyskusja! 

Konferencję zwieńczyło 78. Walne Zebranie Stowarzyszenia Cognitis - było to wyjątkowe Walne Zebranie, bowiem to właśnie na nim Zarząd Cognitis kadencji 2021/2022 starał się o uzyskanie absolutorium za pomocą przygotowanych prezentacji podsumowujących ich działalność przez ostatni rok. Jak się okazało, Członkowie Zwyczajni jednomyślnie przyznali Członkom naszego Zarządu absolutorium - serdecznie gratulujemy!

A już za kilka dni poznamy skład nowego Zarządu Cognitis kadencji 2022/2023... :)

Etapy: 0 i 1 konkursu Talent za Talent za nami!

Etapy: 0 i 1 konkursu Talent za Talent za nami!

Maturzyści!
 
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia - ich ogromna liczba naprawdę nas zaskoczyła! :)
Etap I oraz Etap II uznajemy za zakończone, ale co dalej....?
 
W tej chwili dajemy Wam trochę odpoczynku, jednak sprawdzajcie na bieżąco swoje skrzynki odbiorcze! 📥
Pomimo dużej frekwencji nasz zespół ciężko pracuje, aby wyniki pojawiły się do końca pierwszego tygodnia maja (tj. do 8.05.2022). Na pewno poradziliście sobie świetnie!
 
Do usłyszenia już niebawem - Etap III konkursu Talent za Talent nadchodzi wielkimi krokami...
 
Zespół Talent za Talent
 
Nadchodzi II etap wiosennej edycji Maratonu Analitycznego!

Nadchodzi II etap wiosennej edycji Maratonu Analitycznego!

Trwają zapisy do kolejnego Maratonu Analitycznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis we współpracy z PZU SA!

Maraton Analityczny to wydarzenie skierowane dla osób, które chcą sprawdzić i ćwiczyć swoje zdolności analityczne, a także zobaczyć, czy ścieżka doradcza jest dla nich odpowiednim wyborem. W tym roku Maraton odbędzie się w pełni w formie online, dlatego zapraszamy osoby z całej Polski do udziału!

Maraton Analityczny składa się z trzech etapów:
Etap I: Formularz zgłoszeniowy. 📝
Etap II: Test analityczny, podczas którego uczestnicy rozwiązują zadania oraz łamigłówki matematyczne. 📈
Etap III: Case Interview, czyli narzędzie często wykorzystywane podczas rozmów rekrutacyjnych. 💻
Podczas etapów uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę analityczną oraz umiejętności logicznego myślenia.
 
Maraton jest świetną okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności, wzbogacić CV oraz świetnie spędzić czas rywalizując z innymi o nagrody. Dla każdego uczestnika przewidziana duża dawka mobilizacji do dalszego rozwoju! 
 
Aby móc wziąć udział w Maratonie Analitycznym, należy zapisać się poprzez link: https://tiny.pl/92bjf - formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty 19.04.2022 o 23:59.
 
Zachęcamy do zapisów - Maraton to świetny moment na zdobycie doświadczenia w rozwiązywaniu problemów biznesowych, z którymi konsultanci spotykają się w swojej codziennej pracy. Członkowie Naszego Stowarzyszenia przeprowadzą Cię przez kolejne etapy Maratonu i pomogą zmierzyć Ci się z rozwiązaniem profesjonalnego case’a. 
 
 
 
 
Podróż przez wiele biznesów w doborowym towarzystwie - o audycie w PwC, w którym nie sposób się nudzić!

Podróż przez wiele biznesów w doborowym towarzystwie - o audycie w PwC, w którym nie sposób się nudzić!

Badanie sprawozdań finansowych. To zdanie brzmi dość enigmatycznie dla osób niezwiązanych z szeroko pojętą branżą finansową. Nie jest to z pewnością czynność tak samo energetyzująca znajomych jak na przykład produkcja filmowa czy projektowanie wnętrz. Zwyczajnie może się kojarzyć z czymś mało pożytecznym i tak zwyczajnym, że szkoda nawet zastanawiać się po co jest to zlecane. Czy oznacza jednak, że badanie sprawozdań finansowych jest nudne? W żaden sposób nie! 

Życie audytora ciągle krąży wokół sprawozdań finansowych, opinii z badania, oświadczeń Zarządów czy uchwał Zgromadzenia Wspólników, które wszystkie wyżej wskazane dokumenty zatwierdzają. Jest to jednak wyłącznie wierzchołek góry lodowej, sam szczyt i wymierny efekt, który wychodzi na światło dzienne i jest dostępne dla osób postronnych. Często w spojrzeniu tych osób rola audytora się kończy na wydaniu opinii z badania sprawozdania finansowego. Ale jak to często w życiu jest, to co widać nijak się ma do pracy, którą trzeba było wykonać by rzeczony efekt osiągnąć. Od pozyskania klienta, przez przeprowadzenie z nim dogłębnego wywiadu dotykającego niemal każdego aspektu jego działalności, zaplanowanie prac i wreszcie ich wykonanie zmierzające do finalizacji badania – kroków do wydania opinii trzeba przejść naprawdę wiele. Jest to długi i pracochłonny cykl, zwieńczony krótkim oświadczeniem biegłego rewidenta. To właśnie ‘cykl’ jest tutaj słowem-kluczem. 

Często w rozmowach ze znajomymi zderzam się ze stwierdzeniem, że moja praca jest nudna, bo nawet jeśli badane przeze mnie spółki zmieniają się co jakiś czas to ciągle zamknięty jestem w jednym, wielkim kole. Rozpoczęcie projektu, zaplanowanie detali badania, przeprowadzenie procedur i – oczywiście co do zasady – wydanie opinii. Stały cykl, który sprawia, że czas płynie szybciej, nie liczy się go w godzinach czy dniach, a w kolejnych badaniach. Takie spojrzenie z zewnątrz zawsze uświadamia mi, że praca audytora nie jest analizowana z szerszej perspektywy , co w ogóle mnienie dziwi­­­­– w końcu przed rozpoczęciem swojej przygody z audytem miałem podobny punkt widzenia. Po upływie czasu wiem, jak bardzo moje wyobrażenia mijały się z rzeczywistością. 

Praca w audycie w PwC to nieustanny proces nauki. Audytorzy uczą się nie tylko metodologii czy przepisów dotyczących sprawozdawczości finansowej i rachunkowości. Nie tylko uczą się ‘obejścia z klientem’ i innych – niezwykle przydatnych – umiejętności ‘miękkich’. Przede wszystkim uczą się biznesu. Nie jednego, nie dwóch. Każdy nowy projekt to inny biznes, nawet jeśli badane spółki operują na tym samym rynku, są dla siebie konkurencją. Oczywiście stosują się do tych samych regulacji prawnych, mają określoną strukturę i sposób ewidencjowania np. aktywów. Biznes zawsze rządzi się podobnymi regułami. Każda spółka jednak jestna swój sposób unikatowa, inna od pozostałych uczestników rynku, a praca w audycie w PwC umożliwia odkrywanie coraz to nowych mechanizmów, stosowanych w różnych dziedzinach gospodarki przez badane spółki. 

W trakcie swojego ponad dwuletniego stażu pracy w audycie miałem przyjemności badać spółki branży energetycznej, która jest ściśle unormowana prawnie. Uczestniczyłem w projektach branży real estate, które opierają się na podobnym schemacie przychodowym, ale często - wykorzystując specyficzne dla swojej sytuacji warunki – potrafiły w nieszablonowy (co nie oznacza, że niezgodny z prawem) sposób kreować inną dla siebie rzeczywistość – tę bardziej zyskowną. W końcu to jest głównym – co do zasady - celem przedsiębiorstwa. Audytowanie spółek produkcyjnych już samo w sobie zawsze jest inne. Jedne produkują kosmetyki, inne zaś biurka, a kolejne paszę dla koni. Nie można więc ich wszystkich rozpatrywać w ten sam sposób. Inaczej bada się podmioty z branży rozrywkowej, inaczej te, które operują na rynku motoryzacyjnym. Każdy przeprowadzony audyt daje ogromną porcję wiedzy na temat funkcjonowania konkretnej odnogi gospodarki. Jest to wiedza oparta przede wszystkim na mechanizmach stosowanych przez badanego klienta – spółka będąca dla niego największą konkurencją może stosować inne rozwiązania rynkowe (w końcu występuje ta wspomniana przeze mnie wyżej ‘unikatowość’). I w trakcie badanie tej drugiej wiedza o konkretnym biznesie powiększy się jeszcze bardziej, co uważam za stanowczo największy atut pracy stricte audytowej.

Audyt to nie tylko twarde liczby i suche regulacje prawne. Audyt to przede wszystkim ludzie. Brzmi banalnie, ale to w końcu oni tworzą strategie rozwoju klientów i to dlatego na koniec dnia ryzyka audytowe ustalane w trakcie planowania badania muszą odnosić się do ludzkich cech (słynny fraud triangle). Zagrożenie defraudacji nie wynika z kaprysu systemu czy maszyny, ale z konkretnych celów osób, które chcą coś uzyskać. Dlatego audyt ma w sobie wiele z analizy ludzkiej natury.  Myślenie schematyczne może istotnie obniżyć jakość badania, bo zjawisko ‘kreatywnej księgowości’ nie jest wyłącznie podręcznikowym pojęciem przekazywanym studentom w trakcie wykładów. Jest to zagrożenie realne i zawsze takim będzie, dopóki po drugiej stronie będzie człowiek – nie bez powodu najważniejszą cechą audytora jest sceptycyzm.

Skoro więc mowa o ludziach nie sposób nie poświęcić im osobnego akapitu. Oczywiście zdarzają się po stronie klienckiej tacy, którzy niekoniecznie są zachwyceni z faktu obecności audytorów – jest to dla mnie w pełni zrozumiałe, zwłaszcza gdy audyt zabiera im kilka tygodni pracy. W większości jednak relacje audytor – klient są pozytywne i opierają się na wzajemnym szacunku. Zespół audytowy to również ludzie i to często z różnych światów. Jedni po finansach, inni po architekturze, a jeszcze inni po kierunkach – z pozoru – mających całkowicie nie po drodze z audytem (jak np. ja i moje prawo). Ta mieszanka charakterów, umiejętności i doświadczeń sprawia, że chce się pracować lepiej oraz można efektywniej zaplanować pracę, bo każdy prezentuje określony zestaw umiejętności, często unikatowych. 

Oprócz możliwości poznawania różnych dziedzin biznesu i nowych ludzi oraz ‘ćwiczenia’ czujności zdarzają się sytuacje nie do przewidzenia. Flagowym przykładem takiej sytuacji jest oczywiście COVID-19. Pandemia dotknęła każdej dziedziny życia – rozrywka, praca czy wypoczynek musiały się przedefiniować, a ich format uległ zmianie. Podobna konieczność spotkała przedsiębiorstwa. Przed wieloma z nich pojawiło się widmo zagrożenia kontynuacji działalności, co wymogło również na audytorach zmianę podejścia do wielu zagadnień. Świat jest zmienny, a więc i procedury badania – choć jasno wyznaczone, musiały ulec nieznacznemu ‘uelastycznieniu’ – przecież nie wszędzie dało się fizycznie przeprowadzić na przykład inwentaryzację zapasów. Przede wszystkim obszar oceny przez audytora zagrożenia kontynuacji działalności, tak ważny w momencie prowadzenia badania i na etapie jego ostatecznej finalizacji, podlegał analizie w bardziej indywidualny sposób. Określone w przedpandemicznym świecie wskaźniki czy czynniki świadczące o braku zagrożenia nie mogły być już zawsze traktowane dosłownie – w końcu rynek był bardzo niestabilny. To kolejny przykład na to, że wspomniane przeze mnie wyżej słowo klucz, a więc ‘cykl’ z każdym badaniem wymagał innego podejścia, jeszcze bardziej świeżego spojrzenia i trzeźwej analizy sytuacji spółek i ich działalności, przez co tracił na swoim clou, a więc powtarzalności. 

Zbliżając się ku końcowy wypada nakreślić zgrabną klamrę spinającą tytuł tego tekstu z jego esencją. Cała wypowiedź może prezentować się niczym wielki pean na cześć pracy audytowej, natomiast jestem przekonany, że każdy kto chociaż spróbuje ‘zanurzyć’ się  w tym świecie odnajdzie wiele powodów, by zgodzić się z niniejszym tekstem. Poznawanie nowych biznesów, dokładniejsze zrozumienie mechanizmów rynkowych i biegłość w analizie sprawozdań, ‘złapanie ostrości’ przy patrzeniu w przyszłość badanych spółek gdy rozważa się ewentualne zagrożenia kontynuacji ich działalności, poszukiwanie ryzyk audytowych. Zadań do wykonania i obszarów do zgłębienia jest wiele. Najprzyjemniejszymi – moim zdaniem – elementami tej podróży przez świat rewizji finansowej są ciągły i z każdym miesiącem szerszy strumień wiedzy oraz fantastyczni ludzie. Jeśli więc chcesz doświadczyć tego osobiście to zapraszamy na pokład!

Maciej Woźniczyszyn

 

PwC rekrutuje Konsultantów i Konsultantki do zespołu Audytu w 7 miastach. Wejdź na pwc.pl/audytprzyszlosci i sprawdź co dla Ciebie przygotowali.

Chcesz sprawdzić naszą ofertę? Zerknij tutaj  https://pwc.to/3Lj04Wx

 

Bain Meets Students in Wrocław!

Bain Meets Students in Wrocław!

Bain & Company jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się doradztwem strategicznym - ich konsultanci świadczyli usługi doradcze dla prawie 2/3 firm z Global 500, wspierając je w zakresie strategii, reorganizacji i fuzji i przejęć, a także wprowadzania innowacyjnych technologii. Firma jest również wiodącym doradcą funduszy private equity, znana jest jako jeden z najlepszych pracodawców na świecie: od 14 lat znajduje się w pierwszej czwórce "Najlepszych miejsc pracy" Glassdoor.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 30 marca we Wrocławiu pt. "Bain Meets Students in Wrocław" - podczas wydarzenia usłyszysz indywidualne historie konsultantów na wszystkich poziomach, nad czym pracowali, co ich pasjonuje i jak Twoja przyszłość może pasować do ich przyszłości. :) Biuro Bain w Warszawie nieustannie poszukuje osób, które chcą być stawiane przed wyzwaniami, jednocześnie ucząc się, jak prowadzić firmy i w nie inwestować i jak wywierać pozytywny wpływ. Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele zawodowe, w Bain odkryjesz nieograniczone możliwości.

 

Aby wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy Bain & Company, należy zapisać się na stronie: Bain Meets Students in Wrocław 30 March - Recruits Portal
Zachęcamy do udziału - oferty pracy czekają, a Wasza kariera leży tylko i wyłącznie w Waszych rękach!


Szczegóły co do miejsca i dokładnej godziny pojawią się w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/660942888453113

Zacznij karierę, zacznij Cognitis - rekrutacja trwa!

Zacznij karierę, zacznij Cognitis - rekrutacja trwa!

Trwa rekrutacja do Stowarzyszenia Cognitis - organizacji pozarządowej zrzeszającej studentów z Poznania, Wrocławia i Warszawy, zainteresowanych pogłębieniem swojej znajomości na temat konsultingu strategicznego. 🤩
 
 
Jeśli:
-jesteś studentem_tką, który_a chce robić coś więcej niż samo studiowanie;
-stawiasz na samorozwój;
-chcesz dalej rozszerzać swoje horyzonty poprzez zdobycie konkretnej wiedzy zawodowej i umiejętności;
-lubisz poznawać innych inspirujących ludzi;
-masz po prostu chęć dołączyć do jakiejś fajnej organizacji studenckiej…
to w takim razie jak najprędzej wypełnij nasz formularz aplikacyjny:
https://forms.gle/h72S2aGeyzxarmz76
 
Rekrutację kończymy 20 marca, dlatego nie czekaj do ostatniej chwili z wysłaniem swojej aplikacji!
 
CognitIS is future. Your future!
Warsztaty Case Interview - styczeń 2022

Warsztaty Case Interview - styczeń 2022

Case Interview to świetna okazja, by sprawdzić swoje zdolności analityczne i zobaczyć, jak wygląda jeden z etapów rekrutacji do znanych firm konsultingowych.

W ostatnich tygodniach po raz kolejny członkowie i członkinie naszego Stowarzyszenia mogli wziąć udział w rozwiązywaniu case'a biznesowego w formule 1:1 z prowadzącym w dogodnym dla nich terminie. W końcu nie da się dobrze rozpocząć nowego roku kalendarzowego bez przejścia CI! ;)

Teraz nadszedł już czas na sesję (za którą trzymamy mocno kciuki), a po niej wracamy ze zdwojoną energią do działania. Przed nami wiele ciekawych inicjatyw!

Maraton Analityczny – jesień 2021

Maraton Analityczny – jesień 2021

Zakończyliśmy kolejną edycję Maratonu Analitycznego online!

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas testu analitycznego oraz Case Interview. Musimy przyznać, że wszyscy uzyskali bardzo wysokie wyniki i świetnie poradzili sobie podczas rozmów z naszymi prowadzącymi, nawet jeśli pierwszy raz spotykali się z rozwiązywaniem tego typu problemu. Każda osoba wykazała się zaangażowaniem i kreatywnością, co podniosło poziom rywalizacji na niesamowicie wysoki poziom.

Naszymi zwycięzcami zostali:

I miejsce – Zuzanna Motylińska

II miejsce – Bartosz Mańkowski

III miejsce – Rafał Hubner

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Maratonie Analitycznym. Zapraszamy Was już w kwietniu na wiosenną odsłonę naszego wydarzenia!

Zespół Złap Konsulting

Webinar z trików w Excelu już we wtorek!

Webinar z trików w Excelu już we wtorek!

Microsoft Excel jest najpowszechniej stosowanym programem do analizy i prezentacji danych - wiele firm wykorzystuje go w swojej pracy. Niestety często bywa używany w sposób nieefektywny. Bardzo dobra znajomość arkuszy kalkulacyjnych jest niezmiernie ważna - pozwala na usprawnienie pracy, co wiąże się z oszczędnością czasu. Jest również bardzo ważnym atutem na rozmowie rekrutacyjnej, stażu czy praktykach.
 
Firma LabMasters wraz ze Stowarzyszeniem Cognitis, Biurem Karier Politechniki Gdańskiej i Biurem Karier Uniwersytetu Gdańskiego wychodzą naprzeciw wszelkim aspiracjom i chęciom rozwoju w obszarze data science. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak za pomocą prostych rozwiązań i skrótów usprawnić swoją pracę z Excelem oraz co może cię czekać na najbliższej rozmowie o pracę, koniecznie weź udział w webinarze!

Kiedy? Wtorek, 12 października 2021 o 18:00
Gdzie? Transmisja live na profilu FB LabMasters 

Za ile? Warsztat jest w pełni bezpłatny!
Zapisz się na webinar i przygotuj się na warsztat z materiałami, które otrzymasz: https://labmasters.pl/webinar-excel-zgloszenie_e1_1/
Zapraszamy!
Jesienna rekrutacja do Cognitis trwa - zapraszamy!

Jesienna rekrutacja do Cognitis trwa - zapraszamy!

Rekrutacja do Stowarzyszenia Cognitis, zrzeszającego studentów z Poznania, Wrocławia i Warszawy powraca!
Interesujesz się szeroko rozumianym konsultingiem lub po prostu rozwojem swoich umiejętności? Chcesz dołączyć do ciekawej organizacji studenckiej i poznać inspirujących ludzi? Jeśli tak, to u nas znajdziesz swoje miejsce!
Proces rekrutacji składa się z:
1. formularza aplikacyjnego, 
2. rozmowy z członkiem naszej ekipy,
3. okresu wdrożeniowego wraz ze Spotkaniem Treningowo-Integracyjnym,
4. zespołowej prezentacji rozwiązanego case’a.
Nasza stacja rekrutacja czeka na Ciebie do 17 października - wsiadaj z nami, czas na niezwykły lot po kosmicznej przestrzeni konsultingu.
 

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis

Formularz aplikacyjny

Konkurs wiedzy o prawie podatkowym Tax'n'You- KPMG

Konkurs wiedzy o prawie podatkowym Tax'n'You- KPMG

Serdecznie zapraszamy studentów od III roku kierunków prawnych, ekonomicznych i finansowych do udziału w konkursie Tax'n'You organizowanym przez KPMG Poland .

Na najlepszych finalistów konkursu czekają:

✅ umowy o pracę lub płatne praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce,

✅ atrakcyjne nagrody rzeczowe,

✅ nagrody finansowe dla najlepszej trzech osób w rozgrywce finałowej:

🏆  za zajęcie I miejsca 15 000 PLN,

🏆  za zajęcie II miejsca 10 000 PLN,

🏆  za zajęcie III miejsca 5 000 PLN.

Jak przebiega konkurs?

  1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie kpmg.taxandyou.pl do 23 maja 2021r. i rozwiąż test online ze znajomości zagadnień podatkowych,
  2. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się z testem online z języka angielskiego,
  3. Witaj wPółfinale- na tym etapie na uczestników czeka kazus i prezentacja, których efekt zadecyduje o wejściu do Finału,
  4. W Finale konkursu Tax’n’You najlepsi uczestnicy zmierzą się z podatkowym escape room’em i debatą.
♟ Więcej informacji na temat konkursu Tax’n’You znaleźć można na stronie https://kpmg.taxandyou.pl/
Maraton Analityczny – wiosna 2021

Maraton Analityczny – wiosna 2021

Za nami wiosenna edycja Maratonu Analitycznego, która przez obecną sytuację pandemiczną znów przybrała formę online.

Uczestnicy zmagali się ze sobą w dwóch etapach – podczas testu analitycznego oraz Case Interwiev. Pomimo specyfiki tegorocznej edycji, której przebieg został podyktowany przez naszą nową pandemiczną rzeczywistość – poziom był bardzo wysoki, a każdy uczestnik jeszcze wyżej podnosił poprzeczkę.

W związku z tym komisja oceniająca podjęła jednogłośną decyzję by miejsce na podium zajęło sześcioro najlepszych uczestników. A oto nasi zwycięzcy: I miejsce - Jakub Nowakowski, Szymon Batóg II miejsce - Marta Świętojańska, Maria Skierkowska III miejsce - Julia Ptak, Aleksandra Marczewska Wśród nagród zwycięzcy otrzymali m.in. możliwość wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach z doradcą kariery SGH Panią Kingą Strzelecką.

Serdecznie gratulujemy wygranym zasłużonego podium a Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Życzymy Wam wielu sukcesów! Do zobaczenia w przyszłym roku akademickim!

Zaawansowane tricki w Excelu: LabMasters x Cognitis

Zaawansowane tricki w Excelu: LabMasters x Cognitis

Zaawansowana znajomość Excela to w dzisiejszych czasach pozycja obowiązkowa w twoim CV. Praca z danymi praktycznie na każdym stanowisku wymaga biegłości i efektywności w korzystaniu z arkuszy kalkulacyjnych. Firma LabMasters oraz Stowarzyszenie Cognitis wychodzą na przeciw twoim aspiracjom i chęciom rozwoju w obszarze data science. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak za pomocą prostych rozwiązań i skrótów usprawnić swoją pracę z Excelem oraz co może cię czekać na najbliższej rozmowie o pracę koniecznie weź udział!
📆Kiedy? Wtorek 2 marca 2021 o 18:30
🖥Gdzie? Transmisja live na profilu FB LabMasters
💸Za ile? Warsztat jest w pełni bezpłatny!
🔗Zapisz się na webinar i przygotuj się na warsztat z materiałami, które otrzymasz:
https://labmasters.pl/webinar-excel-zgloszenie/
 
W trakcie spotkania:
✅Poznasz najczęściej zadawane pytania na rozmowach kwalifikacyjnych z Excela na poziomie zaawansowanym.
✅Nauczymy cię efektywnie korzystać z wbudowanych narzędzi MS Excel takich jak: Wypełnianie błyskawiczne, Wklej specjalnie, Tekst jako kolumny, Usuń duplikaty oraz Formatowanie niestandardowe
✅Opanujesz prawidłowe użycie i zagnieżdżanie zaawansowanych funkcji, w tym:
* Funkcji tekstowych: PODSTAW, ZNAJDŹ, FRAGMENT.TEKSTU, DŁ;
* Funkcji wyszukiwania i adresu: INDEKS, PODAJ.POZYCJĘ, ADR.POŚR;
* Funkcji warunkowego zliczania: LICZ.JEŻELI, SUMA.JEŻELI;
* Tworzenie zakresów dynamicznych, funkcje PRZESUNIĘCIE, ILE.NIEPUSTYCH;
✅Przekonasz się „na własnej skórze” jaki jest Twój poziom znajomości Excela.
✅Otrzymasz pełne rozwiązania testu wraz z instrukcją przedstawiającą „krok po kroku” dojście do każdego z rozwiązań.
 
👨🏻‍💻Warsztat poprowadzi Dr Przemysław Kusztelak - koordynator kursów z MS Excel, VBA, SQL i narzędzi Business Intelligence. Pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekspert z zastosowań programów do analizy danych w przedsiębiorstwach. Kierownik studiów podyplomowych pt. "Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA" realizowanych na WNE UW. Specjalizuje się w zastosowaniach Excela dotyczących narzędzi analitycznych opartych na języku VBA. Zdobywca wielu nagród za osiągnięcia dydaktyczne. Autor licznych publikacji. Naukowo zajmuje się opracowywaniem nowatorskich metod kształcenia, ekonomią eksperymentalną, teorią gier i organizacją rynku.
 
📄Każdy uczestnik webinaru otrzyma certyfikat uczestnictwa, dlatego koniecznie zostańcie z nami do końca!
 
Więcej informacji…
↘️O Stowarzyszeniu Cognitis
http://www.cognitis.pl
 
Jeśli jesteś ambitnym studentem z Poznania, Warszawy lub Wrocławia i interesujesz się branżą doradczą dołącz do nas!

Formularz aplikacyjny

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis

Studiujesz w Poznaniu, Warszawie lub we Wrocławiu, a jednocześnie stawiasz na samorozwój i rozszerzanie własnych horyzontów poprzez zdobywanie konkretnej wiedzy zawodowej i umiejętności? Lubisz pracować w Excelu lub chciałbyś lepiej poznać to narzędzie? Widzisz siebie w roli doradcy, managera, prawnika i nie tylko? A może poszukujesz organizacji studenckiej, w której poznasz ciekawych i inspirujących ludzi?
 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis

Formularz aplikacyjny

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Wszyscy Członkowie Cognitis, z Zarządem i Radą Stowarzyszenia na czele, pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i samych sukcesów na 2021 rok!

Festiwal Wiedzy nadciąga wielkimi krokami!

Festiwal Wiedzy nadciąga wielkimi krokami!

Już jutro, 1 grudnia rusza Festiwal Wiedzy – ogólnopolskie wydarzenie, którego partnerem jest m.in. Stowarzyszenie Cognitis!

Zachęcamy do zapisów wszystkich zainteresowanych aktualnymi trendami na rynku pracy, chętnych rozwijać się w kierunku pracy z danymi.

Misją Festiwalu jest dzielenie się wiedzą, dlatego łącznie przygotowano:
- 6 webinarów,
- 6 bloków eksperckich,
- czyli aż 24 godziny spotkań z ekspertami LabMasters i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego!

A wszystko to całkowicie bezpłatnie - dodatkowo każdy uczestnik webinaru otrzyma materiały i zaświadczenie uczestnictwa.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/815832472573461/

Do zobaczenia!
#FestiwalWiedzy

Ruszyła rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła rekrutacja do Cognitis!

 

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Maraton Analityczny Online już za nami!

Maraton Analityczny Online już za nami!

W związku z pandemią wiosenna edycja Maratonu Analitycznego odbyła się w formie online. W zmaganiach wzięło udział aż 161 osób z całej Polski. Najwytrwalsi przez miesiąc mierzyli się z różnymi zadaniami, których celem był rozwój umiejętności analitycznych. Wydarzenie składało się z czterech etapów.

Zapraszamy na wiosenną edycję Maratonu Analitycznego!

Zapraszamy na wiosenną edycję Maratonu Analitycznego!

Na dobre przyszła już do nas wiosna, a wraz z nią kolejna edycja Maratonu Analitycznego!  Cały świat pogrążony jest w pandemii, lecz my nie zwalniamy tempa i przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Kwarantanna trwa w najlepsze, dlatego tym razem spotkamy się w zaciszu Twojego domu. Jeśli interesujesz się branżą konsultingową i wiążesz z nią swoją przyszłość zawodową, to  Maraton Analityczny Online jest wydarzeniem dzięki któremu rozwiniesz skrzydła.

 

Premiera VII edycji Przewodnika po Konsultingu!

Premiera VII edycji Przewodnika po Konsultingu!

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować siódmą już odsłonę Przewodnika po Konsultingu. Dedykujemy tę pracę wszystkim osobom chcącym pogłębić swoją wiedzę dotyczącą branży konsultingowej, a w szczególności studentom. Całość jest podzielona na dwie części – doradztwo biznesowe oraz doradztwo strategiczne. 

Przewodnik jest wyłącznie w wersji elektronicznej dzięki czemu można go czytać w tramwaju, samochodzie lub pociągu. Zapraszamy do lektury!

Kliknij tutaj, aby przeczytać

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Jesteś maturzystą i czujesz się liderem? Aplikuj do „Talent za Talent”

Jesteś maturzystą i czujesz się liderem? Aplikuj do „Talent za Talent”

Stowarzyszenie Cognitis już po raz XI organizuje konkurs „Talent za Talent” stworzony dla maturzystów angażujących się w życie szkolne i nie tylko.

Jeżeli kończysz w tym roku szkołę średnią, a na koncie masz już sporo sukcesów i udzielasz się w różnych organizacjach i projektach – ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie. „Talent za Talent” doceni Twoje dotychczasowe działania, aktywność i zaangażowanie społeczne oraz nagrodzi za to, co już osiągnąłeś.

Rekrutacja potrwa do 15 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu możesz znaleźć w tej zakładce, oraz w regulaminie konkursu


 Wypełnij formularz aplikacyjny i weź udział w konkursie Talent za Talent

 

Aplikuj

4. Spotkanie Opłatkowe

4. Spotkanie Opłatkowe

W dniach 14 - 15 grudnia 2019 roku odbyło się 4. Spotkanie Opłatkowe, na które przybyli Członkowie i Kandydaci Cognitis z całej Polski!

Podczas wydarzenia Kandydaci przedstawili przed Zarządem efekty swojej dotychczasowej pracy nad case study, kończąc tym samym swój dwumiesięczny okres wdrożeniowy. Można było również wziąć udział w symulacji jednego z częstych zadań na rozmowach rekrutacyjnych, czyli Case Interview. Odbyło się również 65. Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Punktem kulminacyjnym była kolacja opłatkowa, na której Członkowie mogli złożyć sobie świąteczne życzenia, wymienić się prezentami 🎅🎁 i poczuć magię zbliżających się świąt. 🎄

Zostały również przygotowane warsztaty przez zespół Akademii Cognitis i Doradztwa Prawnego.

Jesienna edycja Maratonów Analitycznych już za nami!

Jesienna edycja Maratonów Analitycznych już za nami!

W listopadzie odbyła się jesienna edycja Maratonów Analitycznych w ramach jednego ze sztandarowych projektów Cognitis, jakim jest Złap Konsulting.

19 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, 20 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz 21 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Prawie 40 uczestników w trzech miastach, wiele zagadek logicznych i jeden duży case study przygotowany przez Członków Zespołów Rozwoju Cognitis. Ponadto, około poczęstunek w formie smacznej pizzy, cenne nagrody oraz solidny feedback - to wszystko czekało na uczestników Maratonów Analitycznych na tej jesieni 2019! ✔️💚

29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne

29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne

W weekend  25-27 października 2019 odbyło się 29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne Stowarzyszenia Cognitis, tym razem w Sulejowie. 

Podczas STI Członkowie oraz Kandydaci mieli możliwość zmierzyć się z rozwiązywaniem dużego Case Study, dowiedzieć się informacji dotyczących firm konsultingowych, które były prezentowane przez ich Ambasadorów, a także podebatować na temat etyki w ramach Akademii Cognitis. Nie zabrakło również Walnego Zebrania, symulacji rozmowy rekrutacyjnej w formie Case Interview oraz integracji z Członkami z Pozniania, Warszawy i Wrocławia!

Poniżej filmik podsumowujący to wydarzenie 🎥👇🏼

FILMIK

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Finał X edycji Talent za Talent

Finał X edycji Talent za Talent

Finał X edycji konkursu „Talent za Talent” odbył się w dniach 5-6 czerwca w Warszawie. W tym czasie gościliśmy 24 wyjątkowych maturzystów – społecznie zaangażowanych młodych liderów z całej Polski.

Pierwszego dnia na uczestników czekały atrakcje w siedzibie naszego partnera strategicznego - firmy PwC. Podczas trwania Assessment Center maturzyści byli oceniani pod względem wykazywanych umiejętności przywódczych, a następnie mieli możliwość sprawdzenia się podczas rozmów rekrutacyjnych. Uczestnicy, którzy najlepiej wykonali oba zadania przeszli do kolejnego etapu konkursu. Byli to: Nowak Julia, Idzińska Agnieszka, Kołodziej Karolina, Pikuła Aleksandra, Maciejewska Julia, Pustułka Anita oraz Minksztym Jan.

Konferencja Miejska w Warszawie

Konferencja Miejska w Warszawie

25 maja 2019 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się kolejna Konferencja Miejska Cognitis. 

Było to niezwykle ważne wydarzenie szczególnie dla Kandydatów, którzy podczas Konferencji Miejskiej przedstawili swoje prezentacje z rekomendacjami problemu biznesowego. Dwunastu Kandydatów uzyskało status Członków Nowych. Podczas wydarzenia odbyły się również warsztaty z Akademii Cognitis, dzięki którym Członkowie poszerzyli swoją świadomość dotyczącą przywództwa. Na koniec odbyło się Walne Zebranie Absolutoryjne. 

Konferencja ta była ostatnim spotkaniem w kadencji 2018/2019. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i już teraz zapraszamy na 29. STI w październiku. 😀

Warsztaty z Excela z Michałem Kowalczykiem

Warsztaty z Excela z Michałem Kowalczykiem

20 maja 2019 roku we Wrocławiu odbyły się warsztaty z solidnego wsparcia programu Excel w drodze do rozwoju kariery. 

Prelegentem wydarzenia był Michał Kowalczyk, założyciel Excel_lent work - skuteczna nauka Excela .🎯📊 Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jakich zadań można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Poszerzyli swoją wiedzę na temat tego, w jaki sposób rekruterzy mogą sprawdzać znajomość Excela. Otrzymali również odpowiedź na pytanie - czy certyfikaty z kursów są istotne? 🧐📄

Dziękujemy Michałowi oraz wszystkim uczestnikom za owocnie i pożytecznie wykorzystany czas z Excelem. 

Konferencja Miejska w Poznaniu

Konferencja Miejska w Poznaniu

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku odbyła się, kolejna już Konferencja Miejska, tym razem - w Poznaniu. 

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z doradztwa prawnego, które przygotowali Członkowie Cognitis, będący również studentami Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie, odbyło się Walne Zebranie Cognitis. Na koniec dnia nie zabrakło czasu na integrację w postaci gry miejskiej. ✔️💚

 

Konferencja

Konferencja "Ahead of its time. Nowe oblicze pracy w branży doradczej"

Ahead of its time. Nowe oblicze pracy w branży doradczej to jedyna merytoryczna konferencja organizowana przez firmę KPMG dla studentów, która łączy dwa spojrzenia na rozwój branży doradczej – eksperckie i studenckie.

Celem konferencji jest wspólna dyskusja na temat zmian związanych z rozwojem technologii zarówno z perspektywy konsultanta, jak i jego klienta. Z pewnością nie zabraknie takich tematów, jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość. W planie konferencji znajduje się blok prelekcji eksperckich, wystąpienia studentów oraz łączący obie grupy panel dyskusyjny.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

- dowiesz się jak będzie wyglądała praca konsultantów przyszłości,
- poznasz tajniki innowacyjnych projektów w branży doradczej,
- sprawdzisz, w jakich obszarach w branży doradczej możesz się
rozwijać,
- spotkasz ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jak rozwijamy nowe
technologie w KPMG.

Kiedy: 10 maja 2019, godz. 10:00-15:45
Gdzie: Warszawa

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wydarzenie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Teresinie

28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Teresinie

W weekend  22-24 marca 2019 odbyło się 28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne Stowarzyszenia Cognitis, tym razem w Teresinie, obok Warszawy. 

Podczas STI Członkowie oraz Kandydaci mieli możliwość zmierzyć się z rozwiązywaniem dużego Case Study, dowiedzieć się praktycznych ciekawostek z zakresu konsultingu strategicznego, a także podebatować na temat przywództwa w ramach Akademii Cognitis. Nie zabrakło również Walnego Zebrania, symulacji rozmowy rekrutacyjnej w formie Case Interview oraz integracji z Członkami z Pozniania, Warszawy i Wrocławia!

Poniżej filmik podsumowujący to wydarzenie 🎥👇🏼

FILMIK

Złap Konsulting: Maraton Analityczny - wiosna 2019 za nami!

Złap Konsulting: Maraton Analityczny - wiosna 2019 za nami!

Pierwszy tydzień kwietnia upłynął pod znakiem wiosennej edycji Maratonów Analitycznych w ramach jednego ze sztandarowych projektów Cognitis, jakim jest Złap Konsulting.

1 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, 3 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz 4 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponad 60 uczestników w trzech miastach, wiele zagadek logicznych i jeden duży case study przygotowany przez Członków Zespołów Rozwoju Cognitis. Ponadto, około 20 smacznych pizz, cenne nagrody oraz solidny feedback - to wszystko czekało na uczestników Maratonów Analitycznych na wiosnę 2019! ✔️💚

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pojawili się na wydarzeniu i mieli możliwość zmieżyć się z symulacją pracy konsultanta od praktycznej strony, a także gratulujemy zwycięzcom Maratonów we wszystkich 3 miastach. 🏆🏅 

Do zobaczenia już na jesień 2019, kiedy to miejsce będzie miała kolejna edycja Maratonów Analitycznych w ramach projektu Złap Konsulting. A już teraz zapraszamy Was na inne, nadchodzące wydarzenia, organizowane przez Stowarzyszenie Cognitis. 

Aplikuj na wiosnę do Cognitis!

Aplikuj na wiosnę do Cognitis!

Wiosenna rekrutacja do Cognitis trwa. Specjalnie dla Ciebie otwieramy drzwi do Stowarzyszenia!

Cognitis jest Stowarzyszeniem zrzeszającym studentów zainteresowanych branżą doradczą. Naszym głównym celem jest nabywanie umiejętności menadżerskich oraz samodzielne kształtowanie charakteru poprzez organizację ogólnopolskich projektów, udział w wewnętrznych warsztatach oraz poprzez współpracę z najbardziej prestiżowymi firmami z zakresu doradztwa startegicznego. Działamy w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu!

Rekrutacja składa się z trzech etapów:
👉🏻 Formularz rekrutacyjny
👉🏻 Rozmowa rekrutacyjna
👉🏻 Grupowe case study + prezentacja rozwiązania

Dołącz do nas i przekonaj się ile możliwości na Ciebie czeka. Na zgłoszenia czekamy do 13 marca! 

APLIKUJ TUTAJ

 

Ruszyły zapisy do X edycji Talent za Talent!

Ruszyły zapisy do X edycji Talent za Talent!

Konkurs Talent za Talent jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi.

Masz chęć przeżyć niesamowitą przygodę, poznać nowych ludzi, a w dodatku aktywnie działasz? Świetnie trafiłeś, szukamy ludzi takich jak Ty! 

Aby wziąć udział w konkursie wypełnij formularz aplikacyjny 

https://goo.gl/forms/7kihCoe5mXnNCFHz1 

Więcej informacji znajduję się w zakładce projekty - Talent za Talent.

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Wszyscy Członkowie Cognitis, z Zarządem i Radą Stowarzyszenia na czele, pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Niech te dni będą dla Was czasem spędzonym w rodzinnej atmosferze, wypełnionym radością, miłością i odpoczynkiem. A w nadchodzącym 2019 roku życzymy Wam wielu nowych wyzwań oraz rozwoju na polu biznesowym jak i osobistym. 

3. Spotkanie Opłatkowe we Wrocławiu

3. Spotkanie Opłatkowe we Wrocławiu

W dniach 8-9 grudnia 2018 roku odbyło się 3. Spotkanie Opłatkowe, na które przybyli Członkowie i Kandydaci Cognitis z całej Polski! 😀

Podczas zjazdu Kandydaci przedstawili przed Zarządem efekty swojej dotychczasowej pracy nad case study, kończąc tym samym swój dwumiesięczny okres wdrożeniowy. Odbyło się również 60. Walne Zebranie Stowarzyszenia, na którym tytuł Alumna zdobyła Aleksandra Karczmarska, a Członkiem Zwyczajnym zostali: Olha Yevtushenko oraz Krzysztof Niespodziński. Punktem kulminacyjnym była kolacja opłatkowa, na której Członkowie mogli złożyć sobie świąteczne życzenia. Ponadto, przygotowane zostały warsztaty z Akademii Cognitis, Doradztwa Prawnego oraz Case Interview. 

Złap Konsulting: Maraton Analityczny 2018

Złap Konsulting: Maraton Analityczny 2018

Jesienna edycja Maratonów Analityczny w ramach projektu Złap Konsulting odbyła się kolejno 20 listopada w Warszawie i Poznaniu oraz 22 listopada we Wrocławiu.

Uczestnicy we wszystkich trzech miastach mogli zmierzyć się z rozwiązaniem zagadek matematycznych oraz rozbudowanego business case study. Dzięki współpracy z firmą konsultingową EY, warszawscy uczestnicy eventu mieli okazję rozwiązać case study przygotowane przez konsultantów z Ernst and Young. W Poznaniu natomiast, wydarzenie osłodziła firma Goplana, podarowując słodkie przekąski. 

Dziękujemy partnerom za pomoc, a zainteresowanym za udział oraz czekamy na Was w kolejnej, wiosennej edycji Maratonów Analitycznych już w marcu 2019! ✅

#ZlapKonsulting #MaratonAnalityczny #Cognitis ©️

#ZacznijCognitis - jesienna rekrutacja do Stowarzyszenia

#ZacznijCognitis - jesienna rekrutacja do Stowarzyszenia

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis - organizacji studenckiej zrzeszającej studentów zainteresowanych konsultingiem strategicznym.

Cognitis to organizacja, projekty i ludzie - trzy filary, które umożliwią rozwój najważniejszych cech lidera biznesu – analitycznego myślenia, dobrej organizacji czasu i pracy w grupie oraz chęci pracy nad kształtowaniem własnego charakteru. Jako Członek Stowarzyszenia będziesz mieć możliwość brania czynnego udziału w tworzeniu projektów i warsztatów związanych z branżą doradczą, jak również poznania wielu nowych, pełnych pasji i zaangażowania studentów z Wrocławia, Warszawy oraz Poznania. Ponadto, dzięki współpracy z doświadczonymi konsultantami, uzyskasz szansę przygotowania się do procesu rekrutacyjnego do najbardziej prestiżowych firm konsultingowych!

Jeśli szukasz dodatkowych wyzwań oraz możliwości rozwoju, a same studia są dla Ciebie niewystarczające - sprawdź nasze projekty i znajdź swoje miejsce w Cognitis!

Nie zwlekaj, wypełnij formularz do 14. października!

 

APLIKUJ TERAZ

#ZacznijStudia #ZacznijKarierę #ZacznijCognitis #Rekrutacja #Cognitis

27. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Gozdawie za nami!

27. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Gozdawie za nami!

W dniach 26-28 października 2018 roku odbyło się 27. Spotkanie Treningowo-Integracyjne w Gozdawie, na które zjechali się członkowie Cognitis z całej Polski! 😀

Przez trzy dni Członkowie i Kandydaci mogli uczestniczyć w warsztatach Akademii Konsultingu i Akademii Cognitis, spróbować własnych sił w rozwiązywaniu case study oraz zintegrować się przy ognisku! Atmosfera była przepełniona żartami i uśmiechami. Chodząc korytarzami ośrodka w Gozdawie można było usłyszeć najciekawsze opowieści z wyjazdów dookoła świata, pomysły na biznes oraz dynamiczne dyskusje o branży doradztwa strategicznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia już niebawem! 

Z dumą prezentujemy realcję z tego wydarzenia: 27. STI w Gozdawie

Premiera Przewodnika po Konsultingu 2018!

Premiera Przewodnika po Konsultingu 2018!

Zapraszamy do zapoznania się z 6. edycją Przewodnika po Konsultingu. Przy współpracy z firmami z Wielkiej Czwórki oraz konsultantami z wielkich firm konsultingowych stworzyliśmy kolejną publikację dotyczącą doradztwa biznesowego, strategicznego a także na temat życia konsultantów.

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Studia to ciekawy okres w życiu każdego z nas. Okres poznawania nowych ludzi, uczenia się nowych rzeczy oraz zdobywania wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia kariery zawodowej. Jednak nie samymi studiami student żyje! Oprócz naszego umysłu powinniśmy również rozwijać nasz charakter. Każdy z nas powinien ukształtować wizję tego, jak wyglądać będzie jego przyszłość. Dlatego tak może warto zainteresować się konsultingiem!  Link do formularza znajdziesz w artykule.

Rekrutacja do konkursu Talent za Talent 2018 rozpoczęta!

Rekrutacja do konkursu Talent za Talent 2018 rozpoczęta!

Maturzyści, Talentowicze!

8 stycznia to znacząca data dla Was wszystkich przygotowujących się obecnie do matury – startuje bowiem rekrutacja do Ogólnopolskiego Konkursu Talent za Talent 2018! Więcej informacji oraz link do formularza rekrutacyjnego znajdziesz w tym artykule.

Nowe logo Talent za Talent

Nowe logo Talent za Talent

Talentowicze,

wraz z Nowym Rokiem, zmieniamy się i my! Mamy przyjemność przedstawić Wam nowe logo Talent za Talent, którym będziemy się od tego momentu posługiwać. Zapraszamy do obejrzenia i podzielenia się swoją opinią na jego temat na naszym fanpage'u TzT.

Rekrutacja Jesień 2017

Rekrutacja Jesień 2017

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o branży doradczej i pracy konsultantów, masz dość monotonii studiów i chcesz poznać nowych ludzi z całej Polski aplikuj do 11 października!

Już jest nowy Przewodnik po Konsultingu!

Już jest nowy Przewodnik po Konsultingu!

W tym roku Przewodnik Cię zaskoczy ! Tegoroczna edycja została przedstawiona w dwóch tematycznych częściach: strategicznej i biznesowej.

Rekrutacja Wiosna 2017

Rekrutacja Wiosna 2017

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis! Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości, chcesz dobrze zaplanować swoją karierę a przy tym poznać mnóstwo wartościowych osób dołącz do nas!

Maraton analityczny

Maraton analityczny

Chcesz poczuć się jak konsultant pracujący w jednej z firm “Wielkiej Czwórki”? Uważasz, że masz ponadprzeciętne zdolności analityczne? A może po protu chcesz się sprawdzić i zweryfikować czy doradcza ścieżka kariery jest dla ciebie odpowiednim wyborem?

12th International Strategy Workshop

12th International Strategy Workshop

W imieniu OC&C Strategy Consultants serdecznie zaprasza do rekrutacji na 12th International Strategy Worksop.

Warsztaty Case Interview we Wrocławiu

Warsztaty Case Interview we Wrocławiu

Nie daj się zaskoczyć podczas rozmowy rekrutacyjnej! Przyjdź i sprawdź się podczas Warsztatów Case Interview! Jeśli interesujesz się branżą doradczą i wiążesz z nią swoją przyszłość zawodową - to wydarzenie jest dla Ciebie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.