Maraton Analityczny – jesień 2021

Maraton Analityczny – jesień 2021

Zakończyliśmy kolejną edycję Maratonu Analitycznego online!

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas testu analitycznego oraz Case Interview. Musimy przyznać, że wszyscy uzyskali bardzo wysokie wyniki i świetnie poradzili sobie podczas rozmów z naszymi prowadzącymi, nawet jeśli pierwszy raz spotykali się z rozwiązywaniem tego typu problemu. Każda osoba wykazała się zaangażowaniem i kreatywnością, co podniosło poziom rywalizacji na niesamowicie wysoki poziom.

Naszymi zwycięzcami zostali:

I miejsce – Zuzanna Motylińska

II miejsce – Bartosz Mańkowski

III miejsce – Rafał Hubner

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Maratonie Analitycznym. Zapraszamy Was już w kwietniu na wiosenną odsłonę naszego wydarzenia!

Zespół Złap Konsulting

Webinar z trików w Excelu już we wtorek!

Webinar z trików w Excelu już we wtorek!

Microsoft Excel jest najpowszechniej stosowanym programem do analizy i prezentacji danych - wiele firm wykorzystuje go w swojej pracy. Niestety często bywa używany w sposób nieefektywny. Bardzo dobra znajomość arkuszy kalkulacyjnych jest niezmiernie ważna - pozwala na usprawnienie pracy, co wiąże się z oszczędnością czasu. Jest również bardzo ważnym atutem na rozmowie rekrutacyjnej, stażu czy praktykach.
 
Firma LabMasters wraz ze Stowarzyszeniem Cognitis, Biurem Karier Politechniki Gdańskiej i Biurem Karier Uniwersytetu Gdańskiego wychodzą naprzeciw wszelkim aspiracjom i chęciom rozwoju w obszarze data science. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak za pomocą prostych rozwiązań i skrótów usprawnić swoją pracę z Excelem oraz co może cię czekać na najbliższej rozmowie o pracę, koniecznie weź udział w webinarze!

Kiedy? Wtorek, 12 października 2021 o 18:00
Gdzie? Transmisja live na profilu FB LabMasters 

Za ile? Warsztat jest w pełni bezpłatny!
Zapisz się na webinar i przygotuj się na warsztat z materiałami, które otrzymasz: https://labmasters.pl/webinar-excel-zgloszenie_e1_1/
Zapraszamy!
Jesienna rekrutacja do Cognitis trwa - zapraszamy!

Jesienna rekrutacja do Cognitis trwa - zapraszamy!

Rekrutacja do Stowarzyszenia Cognitis, zrzeszającego studentów z Poznania, Wrocławia i Warszawy powraca!
Interesujesz się szeroko rozumianym konsultingiem lub po prostu rozwojem swoich umiejętności? Chcesz dołączyć do ciekawej organizacji studenckiej i poznać inspirujących ludzi? Jeśli tak, to u nas znajdziesz swoje miejsce!
Proces rekrutacji składa się z:
1. formularza aplikacyjnego, 
2. rozmowy z członkiem naszej ekipy,
3. okresu wdrożeniowego wraz ze Spotkaniem Treningowo-Integracyjnym,
4. zespołowej prezentacji rozwiązanego case’a.
Nasza stacja rekrutacja czeka na Ciebie do 17 października - wsiadaj z nami, czas na niezwykły lot po kosmicznej przestrzeni konsultingu.
 

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis

Formularz aplikacyjny

Konkurs wiedzy o prawie podatkowym Tax'n'You- KPMG

Konkurs wiedzy o prawie podatkowym Tax'n'You- KPMG

Serdecznie zapraszamy studentów od III roku kierunków prawnych, ekonomicznych i finansowych do udziału w konkursie Tax'n'You organizowanym przez KPMG Poland .

Na najlepszych finalistów konkursu czekają:

✅ umowy o pracę lub płatne praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce,

✅ atrakcyjne nagrody rzeczowe,

✅ nagrody finansowe dla najlepszej trzech osób w rozgrywce finałowej:

🏆  za zajęcie I miejsca 15 000 PLN,

🏆  za zajęcie II miejsca 10 000 PLN,

🏆  za zajęcie III miejsca 5 000 PLN.

Jak przebiega konkurs?

  1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie kpmg.taxandyou.pl do 23 maja 2021r. i rozwiąż test online ze znajomości zagadnień podatkowych,
  2. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się z testem online z języka angielskiego,
  3. Witaj wPółfinale- na tym etapie na uczestników czeka kazus i prezentacja, których efekt zadecyduje o wejściu do Finału,
  4. W Finale konkursu Tax’n’You najlepsi uczestnicy zmierzą się z podatkowym escape room’em i debatą.
♟ Więcej informacji na temat konkursu Tax’n’You znaleźć można na stronie https://kpmg.taxandyou.pl/
Maraton Analityczny – wiosna 2021

Maraton Analityczny – wiosna 2021

Za nami wiosenna edycja Maratonu Analitycznego, która przez obecną sytuację pandemiczną znów przybrała formę online.

Uczestnicy zmagali się ze sobą w dwóch etapach – podczas testu analitycznego oraz Case Interwiev. Pomimo specyfiki tegorocznej edycji, której przebieg został podyktowany przez naszą nową pandemiczną rzeczywistość – poziom był bardzo wysoki, a każdy uczestnik jeszcze wyżej podnosił poprzeczkę.

W związku z tym komisja oceniająca podjęła jednogłośną decyzję by miejsce na podium zajęło sześcioro najlepszych uczestników. A oto nasi zwycięzcy: I miejsce - Jakub Nowakowski, Szymon Batóg II miejsce - Marta Świętojańska, Maria Skierkowska III miejsce - Julia Ptak, Aleksandra Marczewska Wśród nagród zwycięzcy otrzymali m.in. możliwość wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach z doradcą kariery SGH Panią Kingą Strzelecką.

Serdecznie gratulujemy wygranym zasłużonego podium a Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Życzymy Wam wielu sukcesów! Do zobaczenia w przyszłym roku akademickim!

Zaawansowane tricki w Excelu: LabMasters x Cognitis

Zaawansowane tricki w Excelu: LabMasters x Cognitis

Zaawansowana znajomość Excela to w dzisiejszych czasach pozycja obowiązkowa w twoim CV. Praca z danymi praktycznie na każdym stanowisku wymaga biegłości i efektywności w korzystaniu z arkuszy kalkulacyjnych. Firma LabMasters oraz Stowarzyszenie Cognitis wychodzą na przeciw twoim aspiracjom i chęciom rozwoju w obszarze data science. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak za pomocą prostych rozwiązań i skrótów usprawnić swoją pracę z Excelem oraz co może cię czekać na najbliższej rozmowie o pracę koniecznie weź udział!
📆Kiedy? Wtorek 2 marca 2021 o 18:30
🖥Gdzie? Transmisja live na profilu FB LabMasters
💸Za ile? Warsztat jest w pełni bezpłatny!
🔗Zapisz się na webinar i przygotuj się na warsztat z materiałami, które otrzymasz:
https://labmasters.pl/webinar-excel-zgloszenie/
 
W trakcie spotkania:
✅Poznasz najczęściej zadawane pytania na rozmowach kwalifikacyjnych z Excela na poziomie zaawansowanym.
✅Nauczymy cię efektywnie korzystać z wbudowanych narzędzi MS Excel takich jak: Wypełnianie błyskawiczne, Wklej specjalnie, Tekst jako kolumny, Usuń duplikaty oraz Formatowanie niestandardowe
✅Opanujesz prawidłowe użycie i zagnieżdżanie zaawansowanych funkcji, w tym:
* Funkcji tekstowych: PODSTAW, ZNAJDŹ, FRAGMENT.TEKSTU, DŁ;
* Funkcji wyszukiwania i adresu: INDEKS, PODAJ.POZYCJĘ, ADR.POŚR;
* Funkcji warunkowego zliczania: LICZ.JEŻELI, SUMA.JEŻELI;
* Tworzenie zakresów dynamicznych, funkcje PRZESUNIĘCIE, ILE.NIEPUSTYCH;
✅Przekonasz się „na własnej skórze” jaki jest Twój poziom znajomości Excela.
✅Otrzymasz pełne rozwiązania testu wraz z instrukcją przedstawiającą „krok po kroku” dojście do każdego z rozwiązań.
 
👨🏻‍💻Warsztat poprowadzi Dr Przemysław Kusztelak - koordynator kursów z MS Excel, VBA, SQL i narzędzi Business Intelligence. Pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekspert z zastosowań programów do analizy danych w przedsiębiorstwach. Kierownik studiów podyplomowych pt. "Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA" realizowanych na WNE UW. Specjalizuje się w zastosowaniach Excela dotyczących narzędzi analitycznych opartych na języku VBA. Zdobywca wielu nagród za osiągnięcia dydaktyczne. Autor licznych publikacji. Naukowo zajmuje się opracowywaniem nowatorskich metod kształcenia, ekonomią eksperymentalną, teorią gier i organizacją rynku.
 
📄Każdy uczestnik webinaru otrzyma certyfikat uczestnictwa, dlatego koniecznie zostańcie z nami do końca!
 
Więcej informacji…
↘️O Stowarzyszeniu Cognitis
http://www.cognitis.pl
 
Jeśli jesteś ambitnym studentem z Poznania, Warszawy lub Wrocławia i interesujesz się branżą doradczą dołącz do nas!

Formularz aplikacyjny

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis

Studiujesz w Poznaniu, Warszawie lub we Wrocławiu, a jednocześnie stawiasz na samorozwój i rozszerzanie własnych horyzontów poprzez zdobywanie konkretnej wiedzy zawodowej i umiejętności? Lubisz pracować w Excelu lub chciałbyś lepiej poznać to narzędzie? Widzisz siebie w roli doradcy, managera, prawnika i nie tylko? A może poszukujesz organizacji studenckiej, w której poznasz ciekawych i inspirujących ludzi?
 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis

Formularz aplikacyjny

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Wszyscy Członkowie Cognitis, z Zarządem i Radą Stowarzyszenia na czele, pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i samych sukcesów na 2021 rok!

Festiwal Wiedzy nadciąga wielkimi krokami!

Festiwal Wiedzy nadciąga wielkimi krokami!

Już jutro, 1 grudnia rusza Festiwal Wiedzy – ogólnopolskie wydarzenie, którego partnerem jest m.in. Stowarzyszenie Cognitis!

Zachęcamy do zapisów wszystkich zainteresowanych aktualnymi trendami na rynku pracy, chętnych rozwijać się w kierunku pracy z danymi.

Misją Festiwalu jest dzielenie się wiedzą, dlatego łącznie przygotowano:
- 6 webinarów,
- 6 bloków eksperckich,
- czyli aż 24 godziny spotkań z ekspertami LabMasters i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego!

A wszystko to całkowicie bezpłatnie - dodatkowo każdy uczestnik webinaru otrzyma materiały i zaświadczenie uczestnictwa.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/815832472573461/

Do zobaczenia!
#FestiwalWiedzy

Ruszyła rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła rekrutacja do Cognitis!

 

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Maraton Analityczny Online już za nami!

Maraton Analityczny Online już za nami!

W związku z pandemią wiosenna edycja Maratonu Analitycznego odbyła się w formie online. W zmaganiach wzięło udział aż 161 osób z całej Polski. Najwytrwalsi przez miesiąc mierzyli się z różnymi zadaniami, których celem był rozwój umiejętności analitycznych. Wydarzenie składało się z czterech etapów.

Zapraszamy na wiosenną edycję Maratonu Analitycznego!

Zapraszamy na wiosenną edycję Maratonu Analitycznego!

Na dobre przyszła już do nas wiosna, a wraz z nią kolejna edycja Maratonu Analitycznego!  Cały świat pogrążony jest w pandemii, lecz my nie zwalniamy tempa i przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Kwarantanna trwa w najlepsze, dlatego tym razem spotkamy się w zaciszu Twojego domu. Jeśli interesujesz się branżą konsultingową i wiążesz z nią swoją przyszłość zawodową, to  Maraton Analityczny Online jest wydarzeniem dzięki któremu rozwiniesz skrzydła.

 

Premiera VII edycji Przewodnika po Konsultingu!

Premiera VII edycji Przewodnika po Konsultingu!

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować siódmą już odsłonę Przewodnika po Konsultingu. Dedykujemy tę pracę wszystkim osobom chcącym pogłębić swoją wiedzę dotyczącą branży konsultingowej, a w szczególności studentom. Całość jest podzielona na dwie części – doradztwo biznesowe oraz doradztwo strategiczne. 

Przewodnik jest wyłącznie w wersji elektronicznej dzięki czemu można go czytać w tramwaju, samochodzie lub pociągu. Zapraszamy do lektury!

Kliknij tutaj, aby przeczytać

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Jesteś maturzystą i czujesz się liderem? Aplikuj do „Talent za Talent”

Jesteś maturzystą i czujesz się liderem? Aplikuj do „Talent za Talent”

Stowarzyszenie Cognitis już po raz XI organizuje konkurs „Talent za Talent” stworzony dla maturzystów angażujących się w życie szkolne i nie tylko.

Jeżeli kończysz w tym roku szkołę średnią, a na koncie masz już sporo sukcesów i udzielasz się w różnych organizacjach i projektach – ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie. „Talent za Talent” doceni Twoje dotychczasowe działania, aktywność i zaangażowanie społeczne oraz nagrodzi za to, co już osiągnąłeś.

Rekrutacja potrwa do 15 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu możesz znaleźć w tej zakładce, oraz w regulaminie konkursu


 Wypełnij formularz aplikacyjny i weź udział w konkursie Talent za Talent

 

Aplikuj

4. Spotkanie Opłatkowe

4. Spotkanie Opłatkowe

W dniach 14 - 15 grudnia 2019 roku odbyło się 4. Spotkanie Opłatkowe, na które przybyli Członkowie i Kandydaci Cognitis z całej Polski!

Podczas wydarzenia Kandydaci przedstawili przed Zarządem efekty swojej dotychczasowej pracy nad case study, kończąc tym samym swój dwumiesięczny okres wdrożeniowy. Można było również wziąć udział w symulacji jednego z częstych zadań na rozmowach rekrutacyjnych, czyli Case Interview. Odbyło się również 65. Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Punktem kulminacyjnym była kolacja opłatkowa, na której Członkowie mogli złożyć sobie świąteczne życzenia, wymienić się prezentami 🎅🎁 i poczuć magię zbliżających się świąt. 🎄

Zostały również przygotowane warsztaty przez zespół Akademii Cognitis i Doradztwa Prawnego.

Jesienna edycja Maratonów Analitycznych już za nami!

Jesienna edycja Maratonów Analitycznych już za nami!

W listopadzie odbyła się jesienna edycja Maratonów Analitycznych w ramach jednego ze sztandarowych projektów Cognitis, jakim jest Złap Konsulting.

19 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, 20 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz 21 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Prawie 40 uczestników w trzech miastach, wiele zagadek logicznych i jeden duży case study przygotowany przez Członków Zespołów Rozwoju Cognitis. Ponadto, około poczęstunek w formie smacznej pizzy, cenne nagrody oraz solidny feedback - to wszystko czekało na uczestników Maratonów Analitycznych na tej jesieni 2019! ✔️💚

29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne

29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne

W weekend  25-27 października 2019 odbyło się 29. Spotkanie Treningowo - Integracyjne Stowarzyszenia Cognitis, tym razem w Sulejowie. 

Podczas STI Członkowie oraz Kandydaci mieli możliwość zmierzyć się z rozwiązywaniem dużego Case Study, dowiedzieć się informacji dotyczących firm konsultingowych, które były prezentowane przez ich Ambasadorów, a także podebatować na temat etyki w ramach Akademii Cognitis. Nie zabrakło również Walnego Zebrania, symulacji rozmowy rekrutacyjnej w formie Case Interview oraz integracji z Członkami z Pozniania, Warszawy i Wrocławia!

Poniżej filmik podsumowujący to wydarzenie 🎥👇🏼

FILMIK

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis!

Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę w praktyce oraz rozpocząć działanie w organizacji studenckiej, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania dotyczące doradztwa strategicznego – zapraszamy do aplikowania do Cognitis! 

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem studenckim, którego celem jest szerzenie tematyki konsultingu, czyli jednej z najbardziej prestiżowych branż na obecnym rynku. Dzięki warsztatom, realizowanym projektom oraz międzymiastowym integracjom rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, przygotujesz się do procesów rekrutacyjnych oraz nawiążesz nowe, wartościowe znajomości.

Wypełnij formularz i zacznij nowy semestr z Cognitis!

Formularz aplikacyjny

Finał X edycji Talent za Talent

Finał X edycji Talent za Talent

Finał X edycji konkursu „Talent za Talent” odbył się w dniach 5-6 czerwca w Warszawie. W tym czasie gościliśmy 24 wyjątkowych maturzystów – społecznie zaangażowanych młodych liderów z całej Polski.

Pierwszego dnia na uczestników czekały atrakcje w siedzibie naszego partnera strategicznego - firmy PwC. Podczas trwania Assessment Center maturzyści byli oceniani pod względem wykazywanych umiejętności przywódczych, a następnie mieli możliwość sprawdzenia się podczas rozmów rekrutacyjnych. Uczestnicy, którzy najlepiej wykonali oba zadania przeszli do kolejnego etapu konkursu. Byli to: Nowak Julia, Idzińska Agnieszka, Kołodziej Karolina, Pikuła Aleksandra, Maciejewska Julia, Pustułka Anita oraz Minksztym Jan.

Konferencja Miejska w Warszawie

Konferencja Miejska w Warszawie

25 maja 2019 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się kolejna Konferencja Miejska Cognitis. 

Było to niezwykle ważne wydarzenie szczególnie dla Kandydatów, którzy podczas Konferencji Miejskiej przedstawili swoje prezentacje z rekomendacjami problemu biznesowego. Dwunastu Kandydatów uzyskało status Członków Nowych. Podczas wydarzenia odbyły się również warsztaty z Akademii Cognitis, dzięki którym Członkowie poszerzyli swoją świadomość dotyczącą przywództwa. Na koniec odbyło się Walne Zebranie Absolutoryjne. 

Konferencja ta była ostatnim spotkaniem w kadencji 2018/2019. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i już teraz zapraszamy na 29. STI w październiku. 😀

Warsztaty z Excela z Michałem Kowalczykiem

Warsztaty z Excela z Michałem Kowalczykiem

20 maja 2019 roku we Wrocławiu odbyły się warsztaty z solidnego wsparcia programu Excel w drodze do rozwoju kariery. 

Prelegentem wydarzenia był Michał Kowalczyk, założyciel Excel_lent work - skuteczna nauka Excela .🎯📊 Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jakich zadań można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Poszerzyli swoją wiedzę na temat tego, w jaki sposób rekruterzy mogą sprawdzać znajomość Excela. Otrzymali również odpowiedź na pytanie - czy certyfikaty z kursów są istotne? 🧐📄

Dziękujemy Michałowi oraz wszystkim uczestnikom za owocnie i pożytecznie wykorzystany czas z Excelem. 

Konferencja Miejska w Poznaniu

Konferencja Miejska w Poznaniu

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku odbyła się, kolejna już Konferencja Miejska, tym razem - w Poznaniu. 

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z doradztwa prawnego, które przygotowali Członkowie Cognitis, będący również studentami Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie, odbyło się Walne Zebranie Cognitis. Na koniec dnia nie zabrakło czasu na integrację w postaci gry miejskiej. ✔️💚

 

Konferencja

Konferencja "Ahead of its time. Nowe oblicze pracy w branży doradczej"

Ahead of its time. Nowe oblicze pracy w branży doradczej to jedyna merytoryczna konferencja organizowana przez firmę KPMG dla studentów, która łączy dwa spojrzenia na rozwój branży doradczej – eksperckie i studenckie.

Celem konferencji jest wspólna dyskusja na temat zmian związanych z rozwojem technologii zarówno z perspektywy konsultanta, jak i jego klienta. Z pewnością nie zabraknie takich tematów, jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość. W planie konferencji znajduje się blok prelekcji eksperckich, wystąpienia studentów oraz łączący obie grupy panel dyskusyjny.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

- dowiesz się jak będzie wyglądała praca konsultantów przyszłości,
- poznasz tajniki innowacyjnych projektów w branży doradczej,
- sprawdzisz, w jakich obszarach w branży doradczej możesz się
rozwijać,
- spotkasz ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jak rozwijamy nowe
technologie w KPMG.

Kiedy: 10 maja 2019, godz. 10:00-15:45
Gdzie: Warszawa

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wydarzenie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Teresinie

28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Teresinie

W weekend  22-24 marca 2019 odbyło się 28. Spotkanie Treningowo - Integracyjne Stowarzyszenia Cognitis, tym razem w Teresinie, obok Warszawy. 

Podczas STI Członkowie oraz Kandydaci mieli możliwość zmierzyć się z rozwiązywaniem dużego Case Study, dowiedzieć się praktycznych ciekawostek z zakresu konsultingu strategicznego, a także podebatować na temat przywództwa w ramach Akademii Cognitis. Nie zabrakło również Walnego Zebrania, symulacji rozmowy rekrutacyjnej w formie Case Interview oraz integracji z Członkami z Pozniania, Warszawy i Wrocławia!

Poniżej filmik podsumowujący to wydarzenie 🎥👇🏼

FILMIK

Złap Konsulting: Maraton Analityczny - wiosna 2019 za nami!

Złap Konsulting: Maraton Analityczny - wiosna 2019 za nami!

Pierwszy tydzień kwietnia upłynął pod znakiem wiosennej edycji Maratonów Analitycznych w ramach jednego ze sztandarowych projektów Cognitis, jakim jest Złap Konsulting.

1 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, 3 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz 4 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponad 60 uczestników w trzech miastach, wiele zagadek logicznych i jeden duży case study przygotowany przez Członków Zespołów Rozwoju Cognitis. Ponadto, około 20 smacznych pizz, cenne nagrody oraz solidny feedback - to wszystko czekało na uczestników Maratonów Analitycznych na wiosnę 2019! ✔️💚

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pojawili się na wydarzeniu i mieli możliwość zmieżyć się z symulacją pracy konsultanta od praktycznej strony, a także gratulujemy zwycięzcom Maratonów we wszystkich 3 miastach. 🏆🏅 

Do zobaczenia już na jesień 2019, kiedy to miejsce będzie miała kolejna edycja Maratonów Analitycznych w ramach projektu Złap Konsulting. A już teraz zapraszamy Was na inne, nadchodzące wydarzenia, organizowane przez Stowarzyszenie Cognitis. 

Aplikuj na wiosnę do Cognitis!

Aplikuj na wiosnę do Cognitis!

Wiosenna rekrutacja do Cognitis trwa. Specjalnie dla Ciebie otwieramy drzwi do Stowarzyszenia!

Cognitis jest Stowarzyszeniem zrzeszającym studentów zainteresowanych branżą doradczą. Naszym głównym celem jest nabywanie umiejętności menadżerskich oraz samodzielne kształtowanie charakteru poprzez organizację ogólnopolskich projektów, udział w wewnętrznych warsztatach oraz poprzez współpracę z najbardziej prestiżowymi firmami z zakresu doradztwa startegicznego. Działamy w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu!

Rekrutacja składa się z trzech etapów:
👉🏻 Formularz rekrutacyjny
👉🏻 Rozmowa rekrutacyjna
👉🏻 Grupowe case study + prezentacja rozwiązania

Dołącz do nas i przekonaj się ile możliwości na Ciebie czeka. Na zgłoszenia czekamy do 13 marca! 

APLIKUJ TUTAJ

 

Ruszyły zapisy do X edycji Talent za Talent!

Ruszyły zapisy do X edycji Talent za Talent!

Konkurs Talent za Talent jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi.

Masz chęć przeżyć niesamowitą przygodę, poznać nowych ludzi, a w dodatku aktywnie działasz? Świetnie trafiłeś, szukamy ludzi takich jak Ty! 

Aby wziąć udział w konkursie wypełnij formularz aplikacyjny 

https://goo.gl/forms/7kihCoe5mXnNCFHz1 

Więcej informacji znajduję się w zakładce projekty - Talent za Talent.

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Wszyscy Członkowie Cognitis, z Zarządem i Radą Stowarzyszenia na czele, pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Niech te dni będą dla Was czasem spędzonym w rodzinnej atmosferze, wypełnionym radością, miłością i odpoczynkiem. A w nadchodzącym 2019 roku życzymy Wam wielu nowych wyzwań oraz rozwoju na polu biznesowym jak i osobistym. 

3. Spotkanie Opłatkowe we Wrocławiu

3. Spotkanie Opłatkowe we Wrocławiu

W dniach 8-9 grudnia 2018 roku odbyło się 3. Spotkanie Opłatkowe, na które przybyli Członkowie i Kandydaci Cognitis z całej Polski! 😀

Podczas zjazdu Kandydaci przedstawili przed Zarządem efekty swojej dotychczasowej pracy nad case study, kończąc tym samym swój dwumiesięczny okres wdrożeniowy. Odbyło się również 60. Walne Zebranie Stowarzyszenia, na którym tytuł Alumna zdobyła Aleksandra Karczmarska, a Członkiem Zwyczajnym zostali: Olha Yevtushenko oraz Krzysztof Niespodziński. Punktem kulminacyjnym była kolacja opłatkowa, na której Członkowie mogli złożyć sobie świąteczne życzenia. Ponadto, przygotowane zostały warsztaty z Akademii Cognitis, Doradztwa Prawnego oraz Case Interview. 

Złap Konsulting: Maraton Analityczny 2018

Złap Konsulting: Maraton Analityczny 2018

Jesienna edycja Maratonów Analityczny w ramach projektu Złap Konsulting odbyła się kolejno 20 listopada w Warszawie i Poznaniu oraz 22 listopada we Wrocławiu.

Uczestnicy we wszystkich trzech miastach mogli zmierzyć się z rozwiązaniem zagadek matematycznych oraz rozbudowanego business case study. Dzięki współpracy z firmą konsultingową EY, warszawscy uczestnicy eventu mieli okazję rozwiązać case study przygotowane przez konsultantów z Ernst and Young. W Poznaniu natomiast, wydarzenie osłodziła firma Goplana, podarowując słodkie przekąski. 

Dziękujemy partnerom za pomoc, a zainteresowanym za udział oraz czekamy na Was w kolejnej, wiosennej edycji Maratonów Analitycznych już w marcu 2019! ✅

#ZlapKonsulting #MaratonAnalityczny #Cognitis ©️

#ZacznijCognitis - jesienna rekrutacja do Stowarzyszenia

#ZacznijCognitis - jesienna rekrutacja do Stowarzyszenia

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis - organizacji studenckiej zrzeszającej studentów zainteresowanych konsultingiem strategicznym.

Cognitis to organizacja, projekty i ludzie - trzy filary, które umożliwią rozwój najważniejszych cech lidera biznesu – analitycznego myślenia, dobrej organizacji czasu i pracy w grupie oraz chęci pracy nad kształtowaniem własnego charakteru. Jako Członek Stowarzyszenia będziesz mieć możliwość brania czynnego udziału w tworzeniu projektów i warsztatów związanych z branżą doradczą, jak również poznania wielu nowych, pełnych pasji i zaangażowania studentów z Wrocławia, Warszawy oraz Poznania. Ponadto, dzięki współpracy z doświadczonymi konsultantami, uzyskasz szansę przygotowania się do procesu rekrutacyjnego do najbardziej prestiżowych firm konsultingowych!

Jeśli szukasz dodatkowych wyzwań oraz możliwości rozwoju, a same studia są dla Ciebie niewystarczające - sprawdź nasze projekty i znajdź swoje miejsce w Cognitis!

Nie zwlekaj, wypełnij formularz do 14. października!

 

APLIKUJ TERAZ

#ZacznijStudia #ZacznijKarierę #ZacznijCognitis #Rekrutacja #Cognitis

27. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Gozdawie za nami!

27. Spotkanie Treningowo - Integracyjne w Gozdawie za nami!

W dniach 26-28 października 2018 roku odbyło się 27. Spotkanie Treningowo-Integracyjne w Gozdawie, na które zjechali się członkowie Cognitis z całej Polski! 😀

Przez trzy dni Członkowie i Kandydaci mogli uczestniczyć w warsztatach Akademii Konsultingu i Akademii Cognitis, spróbować własnych sił w rozwiązywaniu case study oraz zintegrować się przy ognisku! Atmosfera była przepełniona żartami i uśmiechami. Chodząc korytarzami ośrodka w Gozdawie można było usłyszeć najciekawsze opowieści z wyjazdów dookoła świata, pomysły na biznes oraz dynamiczne dyskusje o branży doradztwa strategicznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia już niebawem! 

Z dumą prezentujemy realcję z tego wydarzenia: 27. STI w Gozdawie

Premiera Przewodnika po Konsultingu 2018!

Premiera Przewodnika po Konsultingu 2018!

Zapraszamy do zapoznania się z 6. edycją Przewodnika po Konsultingu. Przy współpracy z firmami z Wielkiej Czwórki oraz konsultantami z wielkich firm konsultingowych stworzyliśmy kolejną publikację dotyczącą doradztwa biznesowego, strategicznego a także na temat życia konsultantów.

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis!

Studia to ciekawy okres w życiu każdego z nas. Okres poznawania nowych ludzi, uczenia się nowych rzeczy oraz zdobywania wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia kariery zawodowej. Jednak nie samymi studiami student żyje! Oprócz naszego umysłu powinniśmy również rozwijać nasz charakter. Każdy z nas powinien ukształtować wizję tego, jak wyglądać będzie jego przyszłość. Dlatego tak może warto zainteresować się konsultingiem!  Link do formularza znajdziesz w artykule.

Rekrutacja do konkursu Talent za Talent 2018 rozpoczęta!

Rekrutacja do konkursu Talent za Talent 2018 rozpoczęta!

Maturzyści, Talentowicze!

8 stycznia to znacząca data dla Was wszystkich przygotowujących się obecnie do matury – startuje bowiem rekrutacja do Ogólnopolskiego Konkursu Talent za Talent 2018! Więcej informacji oraz link do formularza rekrutacyjnego znajdziesz w tym artykule.

Nowe logo Talent za Talent

Nowe logo Talent za Talent

Talentowicze,

wraz z Nowym Rokiem, zmieniamy się i my! Mamy przyjemność przedstawić Wam nowe logo Talent za Talent, którym będziemy się od tego momentu posługiwać. Zapraszamy do obejrzenia i podzielenia się swoją opinią na jego temat na naszym fanpage'u TzT.

Rekrutacja Jesień 2017

Rekrutacja Jesień 2017

Ruszyła jesienna rekrutacja do Cognitis! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o branży doradczej i pracy konsultantów, masz dość monotonii studiów i chcesz poznać nowych ludzi z całej Polski aplikuj do 11 października!

Już jest nowy Przewodnik po Konsultingu!

Już jest nowy Przewodnik po Konsultingu!

W tym roku Przewodnik Cię zaskoczy ! Tegoroczna edycja została przedstawiona w dwóch tematycznych częściach: strategicznej i biznesowej.

Rekrutacja Wiosna 2017

Rekrutacja Wiosna 2017

Ruszyła wiosenna rekrutacja do Cognitis! Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości, chcesz dobrze zaplanować swoją karierę a przy tym poznać mnóstwo wartościowych osób dołącz do nas!

Maraton analityczny

Maraton analityczny

Chcesz poczuć się jak konsultant pracujący w jednej z firm “Wielkiej Czwórki”? Uważasz, że masz ponadprzeciętne zdolności analityczne? A może po protu chcesz się sprawdzić i zweryfikować czy doradcza ścieżka kariery jest dla ciebie odpowiednim wyborem?

12th International Strategy Workshop

12th International Strategy Workshop

W imieniu OC&C Strategy Consultants serdecznie zaprasza do rekrutacji na 12th International Strategy Worksop.

Warsztaty Case Interview we Wrocławiu

Warsztaty Case Interview we Wrocławiu

Nie daj się zaskoczyć podczas rozmowy rekrutacyjnej! Przyjdź i sprawdź się podczas Warsztatów Case Interview! Jeśli interesujesz się branżą doradczą i wiążesz z nią swoją przyszłość zawodową - to wydarzenie jest dla Ciebie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.